Приводи зібратись за сімейним столом знайдуться завжди, на відміну від тем для невимушеної розмови. Підготували свіжу добірку хороших новин з усього світу – все для того, аби застілля навіть з найбільш конфліктними родичами було легким та приємним.
Американець жартома подарував батькам кросворд на 28 тисяч слів. А вони взяли й вирішили його!
Понад 10 років тому мешканець Канзасу подарував батькам нібито найбільший кросворд у світі – розміром два на два метри та з брошурою питань на 100 сторінок. Подарунок так і лежав у шухляді, доки не стався локдаун: десь у квітні батьки приступили до його вирішення, і впорались із гігантом вже за 10 місяців. Кмітливості батькам не займати – тож тепер вони запропонували синові перевірити правильність всіх 28 000 відповідей.
Шведська медсестра стане єдиною глядачкою кінофестивалю – вона проведе тиждень насамоті на маяку та перегляне 70 фільмів
Цьогоріч Гетебрзький кінофестиваль, найбільший у Скандинавії, відбудеться у нестандартному форматі: глядачкою і суддею буде одна-єдина людина, медсестра Ліса Енрут. Її обрали серед сотень претендентів, і тепер вона має на тиждень усамітнитись на безлюдному острові без Хамнескар у готелі біля маяку Патер Ностер. Єдине її завдання – переглянути всі 70 фільмів програми (на що доведеться витрачати до 15 годин на день!) та ділитись враженнями.
За словами Ліси Енрут, вона мріяла ізолюватись від світу, аби просто перезавантажитись після важкого робочого року. «Вітер, море, та можливість на тиждень стати частиною геть іншої реальності – ось що справді приваблює». Відеощоденники відчайдушної любительки кіно вже почали викладати на youtube.
У Франції ухвалили закон про захист звуків сільської місцевості
Кукурікання півнів, мичання корів та навіть звуки роботи тракторів у Франції будуть захищені законом: таке рішення схвалив парламент Франції, адже це – «сенсорна спадщина» сільської місцевості.
Річ у тім, що останніми роками у французьких селах збільшилась кількість судових позовів: нещодавні дауншифтери з великих міст скаржились на незвичне «шумове забруднення». Втім, судовий позов проти півня Моріса та його господарів, який розпочався у 2017 році, завершився перемогою відповідачів, які отримали компенсацію, медійний резонанс та, зрештою, закон, що дозволяє селу бути селом.
Археологи відновили рецепт качки із давніх Помпеїв
Так, тепер качку по-давньопомпейськи можна приготувати навіть для наступного сімейного застілля (чи, принаймні, спробувати). Для цього знадобиться трохи часу та деякі спеціфичні інгредієнти – виноградна патока та зелень кульбаби.
Рецепт відтворила історикиня Фарел Монако на основі аналізу скам’янілих рештків продуктів у нещодавно віднайденому кіоску з їжею, порівняних із творами давньоримських письменників. Треба спробувати!
Шпинат навчили надсилати емейли і попереджати нас про кліматичні зміни
Інженери Массачусетського технологічного інституту в США перетворили паростки шпинату на датчики, що реагують на вибухонебезпечні матеріали, та передають інформацію без жодних дротів. Коли коріння шпинату виявляє сполуки, які входять до складу вибухових пристроїв, у підземних водах, нанотрубки всередині листя рослин подають сигнал. Потім він зчитується за допомогою інфрачервоної камери, надсилаючи вченим повідомлення електронною поштою.
Технологія підходить і для моніторингу екологічних змін: так само шпинат може передбачати засуху і знаходити в ґрунті оксид азоту – забруднювач, який виділяється при горінні.
Мозок близьких людей працює подібно
Вісті з полів нейропсихології: виявляється, люди, які тісно спілкуються між собою, мають схожі патерни зв’язку мозкових структур! Таких висновків дійшла група вчених, що просканували мозок у всіх мешканців невеликого селища у Південній Кореї. Більше того, за ступенем подібності нейронних зв’язків можна визначити, наскільки близькими між собою є двоє людей. Іншими словами, в гарних друзів мозок працює подібно. Але чи така подібність обумовлює соціальну близькість, чи навпаки – соціальна близькість змушує мізки синхронізуватися, учені поки не певні.
Щоб не пропустити нові цікаві тексти, підпишись на 34home у Instagram та Facebook.
Фото на головній: Annie Spratt on Unsplash