Що дивитись на фестивалі баварського кіно?

|

Рубрика: Розваги

|

Автор: 34crew

|

606

Мюнхен та Нюрнберг є ледь не найканонічнішими містами для справляння Різдва. Але, на жаль, не цього року. Та Баварія їде до нас. У грудні пройде онлайн-фестиваль «Кіноподорож Баварією»: без різдвяних романтичних стрічок, зате з проникливими сімейними комедіями та історичною драмою про короля Людвіга ІІ. 

 

«Басейновий шериф» 

Beckenrand Sherif, 2017, реж. Маркус Г. Розенмюллер
 

 

Карл, відлюдкуватий майстер спорту з плавання й доглядач публічного басейну в невеликому баварському містечку з провінційними проблемами, раптово дізнається, що його вотчину збираються зачинити задля будівництва котеджного комплексу. Єдине, що можна зробити – зібрати підписи проти закриття басейну у дивакуватих місцевих мешканців. Або ж заявити про басейн на вищому рівні, вигравши регіональний чемпіонат з водного поло. І тут Карлові буде допомагати, здавалось би, геть безталанний помічник. 

Приємна комедія з висміюванням баварської впертості, комічними ситуаціями, актуальною повісткою та нескінченними келихами пшеничного пива. 

 


 

«Раніше помер – довше пролежав» 

Wer früher stirbt, ist länger tot, 2006, реж. Маркус Г. Розенмюллер
 

 

Найкращий спосіб позбутися страху смерті – посміятись над ним: здається, режисер Маркус Розенмюллер добряче засвоїв уроки філософів-екзістенціалістів та зняв дотепну й тонку комедію про важливі речі й переживання. 

Головний герой стрічки Зебастіан жив типовим життям 11-річного хлопця у красивезному баварському селищі, допоки не дізнався, що його мати загинула не в автокатастрофі, а під час пологів. Намагаючись впоратись із всеохопним відчуттям провини та намагаючись уникнути обіцяної священиком подорожі Чистилищем, Зебастіан всіляко намагається знайти способи уникнути смерті – а заодно й подовжити життя хворій бабусі та нарешті влаштувати життя своєму самотньому батькові. 

 

 

«Чарівне дзеркало, або Подвійні неприємності» 

Unheimlich perfekte Freunde, 2019, реж. Маркус Г. Розенмюллер
 

 

Коли тобі 12 і довкола одні неприємності – що в родині, що у школі, де не виходить геть нічого, – дуже хочеться стати ідеальним. Або ж отримати двійника, який виконуватиме за тебе усю марудну роботу типу прибирання й написання диктантів у школі. Ця дотепна історія про школяра Фрідо, бажання якого здійснює «магічне дзеркало» у парку атракціонів, за формою дещо нагадає тобі старі-добрі «Пригоди Електроніка», проте торкне зовсім іншими ідеями – про те, що бути найкращим можна тільки лишаючись собою. Ну і атмосферою карнавальної магії, звісно. 

 

 

«Людвіг Баварський»

Ludwig II, 2012, реж. Марі Ноель, Петер Зер
 

 

Історія Людвіга ІІ, останнього короля Баварії, тягне на кіносценарій без жодних доопрацювань: тут тобі й ідеалістична віра в те, що молодий король може принести щастя всім підданим, й таємні інтриги міністрів, й династичні шлюби, і камінг-аут, і протистояння творчої особистості системі. І, звісно, захоплення мистецтвом та світами, в які можна втекти від жорстокої реальності: саме Людвіг ІІ спонсорував творчість Ріхарда Вагнера, та, натхненний його операми, наказав спроєктувати йому фантастичний Нойшванштайн та інші замки Баварії. 

Якщо ти, як і ми, полюбляєш на диво красиві історичні фільми про владу, мистецтво й боротьбу за право бути собою незважаючи на обставини, ця стрічка для тебе. 

 

 

«На рівні очей» 

Auf Augenhöhe, 2016, Йоахім Долльгопф, Ефі Ґольдбруннер
 

 

Ще одна стрічка про дитинство, дорослішання й безумовне прийняття себе та інших. На цей раз – про десятирічного Міхі, який живе у сиротинці й нарешті отримує шанс познайомитись зі своїм батьком. От тільки той зовсім не відповідає уявному образу супергероя та навіть нижчий зростом за сина. Звісно, не обійдеться без сміху й сліз – як завжди у фільмах подібно жанру,    але подивитись цю стрічку і подумати про суть батьківства, прив’язаності й любові точно варто. 

 

***

Подивитися стрічки фестивалю можна з 10 грудня на сайті безкоштовно. Перегляд можливий тільки на території України. Усі фільми демонструються мовою оригіналу з українськими субтитрами. 

 


Подія організована Бюро Вільної держави Баварія в Україні та компанією «Артхаус Трафік». 

|

Рубрика: Розваги

|

Автор: 34crew

|

606

ТЕМИ:

Читай також:

Як змінювались наші уявлення про Санта-Клауса та до чого тут Coca-Cola?
Що дивитись на «Тижнi швейцарського кіно»?
Розваги /

Що дивитись на «Тижнi швейцарського кіно»?

Всі фільми покажуть онлайн (і безкоштовно).

Стартує Wine Film Fest – фестиваль кiна про вино. Що дивитись?
Розваги /

Стартує Wine Film Fest – фестиваль кiна про вино. Що дивитись?

Легкі комедії, сімейні драми та документалки про глобалізацію – і все про улюблений напій.

Великий гайд ігристими винами
Напої /

Великий гайд ігристими винами

Ігристе – це завжди свято. Але його слід обрати правильно й відповідно до ситуації.

Зараз на головній:

Як впоратись із постійним відчуттям тривоги?
7 повільних рецептів для затишних вечорів
Їжа /

7 повільних рецептів для затишних вечорів

Наші улюблені рецепти, привезені з різних країн та натхненні хорошими фільмами.

Як облаштувати «здоровий» робочий простір?
Лайфхаки /

Як облаштувати «здоровий» робочий простір?

Публікуємо уривок з нової книги «Дизайн добробуту».

Испанской молодежи будут платить, чтобы они съезжали от родителей
Новини /

Испанской молодежи будут платить, чтобы они съезжали от родителей

Но только тем, кому не хватает денег на аренду.

Как сделать (почти) каждое утро добрым? 5 шагов
Как говорить с детьми о деньгах?
Лайфхаки /

Как говорить с детьми о деньгах?

Чтобы не вырастить несчастных тревожных взрослых.

Мене не полишає відчуття втоми. Що робити?
Лайфхаки /

Мене не полишає відчуття втоми. Що робити?

Публікуємо уривок з нової книги «Лікарю, я помираю?».

Показати більше