Ще рік тому було модно жалітися на українську зиму й лежати на золотавому пляжі десь на Пхукеті чи Пангані. Але у 2020-му вічнозелена острівна зимівля накрилася самі знаєте, якими подіями, тож риторика змінилася. Тепер усі шукають магічний спосіб перемогти сірість і холод найрізноманітнішими засобами. Ми маємо власний рецепт, як перезимувати затишно й у гармонії з невідворотним. Зима однаково буде, тому читай, як ми радимо її апгрейдити за допомогою українських брендів.
Запалювати живий вогонь
В ідеалі це має бути камін: вечорами можна дивитися, як танцює полум’я та його тіні на стінах, навчитися розрізняти музику в тріскотінні дров. Така собі зимова медитація. Та й банально погрітися після робочого дня з улюбленим чаєм (вином, чим завгодно) теж дуже приємно. Якщо ж каміну в тебе немає, а фундаментальні зміни в домі не плануються, на допомогу прийдуть свічки. Багато й різні. Ми зацінили ідею сімейної команди Wood Mood: бренд поєднав свічку й камін, виготовивши інтер’єрні свічки в дереві з лучиною. У PLAMIS є цікаві насипні варіанти – це гранульований воск у скляних підсвічниках. А Poetry Home виготовляють парфумовані свічки з натурального соєвого воску й ефірних олій. Нішеві композиції ароматів створюють у співробітництві з командою французьких парфумерів.
Робити простір м’яким
Це працює на всі сто відсотків: спробуй пом’якшити й утеплити кожен куточок, кожну поверхню. За допомогою красивого текстилю, звичайно ж. Більше ніяких холодних ніг на голій підлозі: купи приємний килим. І нехай слово «килим» тебе не лякає асоціацією з радянськими хрущовками. Сьогодні є багато стильних моделей, однотонних чи з принтами. Особисто ми шукатимемо свій у Fully Wooly: бренд випускає килими ручної роботи з натуральної овечої вовни. Дивани, крісла та всі інші «місця для сидіння» укомплектуй в’язаними пледами, круті є у Woolkrafts. А ще ми б розклали по всій домівці подушки для підлоги Osha. Пухнасті, принтовані, шкіряні, джутові – у марки можна знайти подушку на будь-який запит.
Завести рослину
Зелень заспокоює, робить дім здоровішим, а його мешканців – більш урівноваженими, зосередженими та глобально трішки щасливішими. Доведено десятками наукових досліджень. Немає значення, що це буде: пальма для любителів тропіків чи кактус для поціновувачів «невмирущих». Прибічники екологічної концепції можуть створити справжні мінігрядки вдома, посадивши тим’ян чи розмарин, базилік чи редис, руколу чи шпинат: набори для садоводів-початківців є у Kitchen Garden. Троянду, бальзамін, пуансетію, сингоніум, шефлеру й багато інших декоративних красенів (а також горщики до них) можна знайти у квітковій майстерні «Хай росте». А якщо поливати та підживлювати, ну, зовсім не твоя історія, то є ще віночки з хвої та суперестетичні флораріуми. Тим, хто не хоче прирікати на страждання живі рослини, варто познайомитися з брендом Roslynka.
Приглушити світло
Перечитуємо постулати славнозвісного хюґе. Прислухаємося до внутрішніх відчуттів. Згадуємо найзатишніші моменти, вони завжди чомусь відбуваються в напівтемряві. Тому безжально вимикаємо верхнє світло й додаємо точкового, по-різному підсвічуючи важливі зони житла. Яскраве світло – над робочими поверхнями, розсіяне й тепле – над місцями, де відпочиваємо. Для атмосферності й об’ємності в інтер’єрі можна направити сніп світла не згори вниз, а в різні боки. Металеві світильники в стилі лофт шукай у бренда Atmolight, фантастичні керамічні плафони – у Yalanzhi Objects, оригінальні бра, люстри та стелеві споти – у PikArt.
Додати дерева
Ніщо не перевершить деревину в тактильності, емоційності й особливій естетиці, коли йдеться про декор житла. На зиму запасайся натуральним деревом у будь-якому вигляді: так ти в різних місцях будеш отримувати «підзарядку» протягом усього дня. Ось торкаєшся дерев’яного посуду від Woodstuff під час сніданку, ось плануєш післякарантинні подорожі з дерев’яною картою Enjoy The Wood, ось подаєш закуски до вина на дошці Woodwerk. Усе це робить дім теплішим, а зиму – не такою вже й нестерпною.
Щоб не пропустити нові цікаві тексти, підпишись на 34home у Instagram та Facebook.
Фото на головній: The Modern House
ТЕМИ: