Як зробити ремонт, щоб тебе не зненавиділи сусіди?

Як зробити ремонт, щоб тебе не зненавиділи сусіди?

|

Рубрика: Конспект

|

Автор: 34crew

|

545

Сусіди, які гучно роблять ремонт, поки ти працюєш чи відпочиваєш – ще та проблема. А ми розповідаємо, як не перейти на темний бік та не стати одним(-ою) із них. 

Літо, спека, хоум-офіс. Тобі саме вдалось зібрати думки по новому проєкту докупи – і тут різкий звук перфоратора за стінкою виштовхує тебе зі стану «потоку». І такий шум триватиме тижнями – сусіди знизу розпочали ремонт й розносять квартиру до цеглин. А за місяць те саме почнуть робити сусіди зліва. 

Але спосіб зробити ремонт так, щоб тебе не зненавиділи сусіди, все ж існує. І ось – наші п’ять порад, які допоможуть тобі зберегти нерви та попрактикувати екологічне ставлення до людей, що живуть поруч. 

 

Фото:  plumguide.com 

Фото:  plumguide.com 

 

1/ Попередь сусідів про ремонт

Мабуть, найголовніший серед усіх пунктів. Насправді немає нічого складного у тому, щоби написати оголошення для сусідів та бодай дати їм зрозуміти, скільки триватиме шум перфоратора та молотка у твоєму житлі. Вибачатись за незручності не потрібно – краще подякуй за розуміння. 

Оголошення краще розмістити у кількох зонах спільного користування: на поверсі, біля ліфту чи у фойє, принаймні за п’ять днів до планового початку робіт. 

Нехай для нас ця порада звучить дещо дивно, у багатьох країнах такі нотатки – це типова практика добросусідства (а в деяких німецьких домогосподарствах гучні ремонтні роботи без попереджень взагалі під забороною). Складніше буде, якщо ти живеш у приватному будинку: доведеться шукати способів перетнутись із сусідами та попередити їх усно. 

 

Фото:  plumguide.com 

 

2/ Дотримуйся норм законодавства

Так, законодавчі норми, які регулюють час та проведення шумних ремонтних робіт, теж існують. Наприклад, за українськими нормами, штробити стіни та оббивати плитку на кухні (а це, здається, найгучніші види робіт) можна тільки у робочі дні з 8 ранку до 9 вечора – це вимоги Постанови Кабміну №45 від 24 січня 2006 року. У вихідні та святкові дні проводити гучні ремонтні роботи можна тільки за згодою сусідів – тож погодься, перший пункт про домовленості стає ще актуальнішим. Готові закластися, що більшість сусідів будуть не проти потерпіти ремонт у денний час на вихідних (особливо якщо матимуть плани поза домом) – заради того, аби весь процес завершився швидше. Тож дипломатія – твоя основна зброя. 

Втім, якщо домовитись не вдасться, і ремонт триватиме й на вихідних, сусіди матимуть право викликати поліцію та вимагати штраф (але сподіваємось, до цього у тебе не дійде). 

 

3/ Намагайся використовувати екологічні матеріали

Здається, запах лаку й фарби, що проникає крізь усі щілини зачиненої квартири, винести ще складніше, ніж гул електроінструментів. І хоча ми всі зараз маємо з собою якщо не респіратор, то бодай медичну маску, навіть вони не в змозі захистити від уїдливих (та доволі небезпечних) випарів фарб. Тож найдієвіший спосіб не потруїти себе й сусідів та не накликати ненависть усього під’їзду – вдатись до екологічних альтернатив звичним фарбам та емалям. 

Такі варіанти пропонують ледь не в кожному будівельному супермаркеті (хоча деякі виробники вдаються до грінвошингу та маркують як «еко» той товар, що насправді таким не є). Та еко-фарбу чи еко-лак від звичайних відрізняє вміст летких органічних сполук (ЛОС) – до речі, його намагаються регулювати навіть директивами ЄС. Еко-фарби без цих сполук – найчастіше водорозчинні, майже не містять запаху та не викликають алергії. 

Ще одна порада – про лаки й пропитки для дерев’яних поверхонь. Що б там не казали будівельники, засоби, призначені для зовнішнього застосування – наприклад, для захисту дерев’яної альтанки – в жодному разі не можна використати для внутрішніх робіт: їх випари можуть бути токсичними. 

 

Фото:  plumguide.com 

Фото:  plumguide.com 

 

4/ Співпрацюй з адекватними будівельниками 

Знаємо, не так вже й просто знайти бригаду будівельників, які будуть за собою прибирати, не хамитимуть сусідам та зніматимуть заляпані фарбою капці, коли будуть виходити до коридору. Та, як показує практика, якщо ти наймаєш підрядників «по-білому», ризиків буде менше – і ти матимеш більше контролю над усім процесом.  

Зрештою, ти завжди можеш спробувати встановити правила й розказати робітникам, що можна й що не можна робити (наприклад, не палити на пожежних сходах у вікна сусідам). Та контролювати процес, періодично навідуючись у квартиру, де йде ремонт (до того ж, так ти зможеш спостерігати й за тим, чи все виконується відповідно до твоїх вказівок). 

 

  

Фото:   plumguide.com  

 

5/ Вивозь за собою будівельне сміття

Так, ОСББ чи компанія, яка управляє твоїм будинком чи ЖК, не має контрактів на вивезення будівельного сміття з придомової території. Старі віконні рами, понівечені гіпсокартонні конструкції й шматки плитки доведеться вивозити самотужки. І тут захована ще одна проблема: пересвідчитись, що твоє будівельне сміття не відправиться у найближче урвище чи просто на звалище. На щастя, є компанії, які пропонують не тільки вивезти, а й відсортувати твоє сміття: наприклад, Регіон-2001 у Києві чи GreenEra у Львові відправлять відходи від ремонту на переробку. А згодом подрібнені залишки бетону, гіпсокартону чи кермічної плитки потім будуть знову у пригоді на виробництві.   

 

Фото на главной: plumguide.com

|

Рубрика: Конспект

|

Автор: 34crew

|

545

ТЕМИ:

Читай також:

Как находить общий язык с соседями и решать конфликты безболезненно?
Конспект /

Как находить общий язык с соседями и решать конфликты безболезненно?

Конспект лекции «Минской урбанистической платформы».

5 киевских заведений, где уютно как дома
Місто /

5 киевских заведений, где уютно как дома

Тут тебе всегда будут рады.

«Я відкрила галерею у власній квартирі». Історія простору depot12_59
Історії /

«Я відкрила галерею у власній квартирі». Історія простору depot12_59

«Постійно перебувати у одному просторі з мистецтвом – це виклик».

Що не так з нашими балконами?
Місто /

Що не так з нашими балконами?

Засклені різнойменні балкони – наш культурний феномен, хочемо ми цього чи ні.

Зараз на головній:

«Потертая роскошь»: что такое шэбби шик? 
Тренди /

«Потертая роскошь»: что такое шэбби шик? 

Приятный и (почти) антиснобский тренд, который за последний год снова стал популярным.

8 детективов, от которых невозможно оторваться
Розваги /

8 детективов, от которых невозможно оторваться

Делимся нашими любимыми историями с динамичным сюжетом и непредсказуемой развязкой.

Я знайшл(-а) кошеня на вулиці. Що робити?
Лайфхаки /

Я знайшл(-а) кошеня на вулиці. Що робити?

Перевірено особистим досвідом волонтерки з 8-річним стажем.

5 українських брендів одягу, які врятують від осінньої нудьги
Речі /

5 українських брендів одягу, які врятують від осінньої нудьги

Що носити цієї осені, щоб навіть на вулиці почуватися як вдома.

Про що поговорити з близькими у жовтні? Дайджест хороших новин
Конспект /

Про що поговорити з близькими у жовтні? Дайджест хороших новин

Час збиратись за сімейним столом та обговорювати хороші новини – без політики й пандемії.

5 видів сміття, з якими треба бути особливо уважними
Лайфхаки /

5 видів сміття, з якими треба бути особливо уважними

Розповідаємо, які види сміття потребують особливо підходу, та куди все-ж таки відносити ці енергозберігаючі лампочки.

Показати більше