Як зробити ремонт, щоб тебе не зненавиділи сусіди?

Як зробити ремонт, щоб тебе не зненавиділи сусіди?

|

Рубрика: Конспект

|

Автор: 34crew

|

876

Сусіди, які гучно роблять ремонт, поки ти працюєш чи відпочиваєш – ще та проблема. А ми розповідаємо, як не перейти на темний бік та не стати одним(-ою) із них. 

Літо, спека, хоум-офіс. Тобі саме вдалось зібрати думки по новому проєкту докупи – і тут різкий звук перфоратора за стінкою виштовхує тебе зі стану «потоку». І такий шум триватиме тижнями – сусіди знизу розпочали ремонт й розносять квартиру до цеглин. А за місяць те саме почнуть робити сусіди зліва. 

Але спосіб зробити ремонт так, щоб тебе не зненавиділи сусіди, все ж існує. І ось – наші п’ять порад, які допоможуть тобі зберегти нерви та попрактикувати екологічне ставлення до людей, що живуть поруч. 

 

Фото:  plumguide.com 

Фото:  plumguide.com 

 

1/ Попередь сусідів про ремонт

Мабуть, найголовніший серед усіх пунктів. Насправді немає нічого складного у тому, щоби написати оголошення для сусідів та бодай дати їм зрозуміти, скільки триватиме шум перфоратора та молотка у твоєму житлі. Вибачатись за незручності не потрібно – краще подякуй за розуміння. 

Оголошення краще розмістити у кількох зонах спільного користування: на поверсі, біля ліфту чи у фойє, принаймні за п’ять днів до планового початку робіт. 

Нехай для нас ця порада звучить дещо дивно, у багатьох країнах такі нотатки – це типова практика добросусідства (а в деяких німецьких домогосподарствах гучні ремонтні роботи без попереджень взагалі під забороною). Складніше буде, якщо ти живеш у приватному будинку: доведеться шукати способів перетнутись із сусідами та попередити їх усно. 

 

Фото:  plumguide.com 

 

2/ Дотримуйся норм законодавства

Так, законодавчі норми, які регулюють час та проведення шумних ремонтних робіт, теж існують. Наприклад, за українськими нормами, штробити стіни та оббивати плитку на кухні (а це, здається, найгучніші види робіт) можна тільки у робочі дні з 8 ранку до 9 вечора – це вимоги Постанови Кабміну №45 від 24 січня 2006 року. У вихідні та святкові дні проводити гучні ремонтні роботи можна тільки за згодою сусідів – тож погодься, перший пункт про домовленості стає ще актуальнішим. Готові закластися, що більшість сусідів будуть не проти потерпіти ремонт у денний час на вихідних (особливо якщо матимуть плани поза домом) – заради того, аби весь процес завершився швидше. Тож дипломатія – твоя основна зброя. 

Втім, якщо домовитись не вдасться, і ремонт триватиме й на вихідних, сусіди матимуть право викликати поліцію та вимагати штраф (але сподіваємось, до цього у тебе не дійде). 

 

3/ Намагайся використовувати екологічні матеріали

Здається, запах лаку й фарби, що проникає крізь усі щілини зачиненої квартири, винести ще складніше, ніж гул електроінструментів. І хоча ми всі зараз маємо з собою якщо не респіратор, то бодай медичну маску, навіть вони не в змозі захистити від уїдливих (та доволі небезпечних) випарів фарб. Тож найдієвіший спосіб не потруїти себе й сусідів та не накликати ненависть усього під’їзду – вдатись до екологічних альтернатив звичним фарбам та емалям. 

Такі варіанти пропонують ледь не в кожному будівельному супермаркеті (хоча деякі виробники вдаються до грінвошингу та маркують як «еко» той товар, що насправді таким не є). Та еко-фарбу чи еко-лак від звичайних відрізняє вміст летких органічних сполук (ЛОС) – до речі, його намагаються регулювати навіть директивами ЄС. Еко-фарби без цих сполук – найчастіше водорозчинні, майже не містять запаху та не викликають алергії. 

Ще одна порада – про лаки й пропитки для дерев’яних поверхонь. Що б там не казали будівельники, засоби, призначені для зовнішнього застосування – наприклад, для захисту дерев’яної альтанки – в жодному разі не можна використати для внутрішніх робіт: їх випари можуть бути токсичними. 

 

Фото:  plumguide.com 

Фото:  plumguide.com 

 

4/ Співпрацюй з адекватними будівельниками 

Знаємо, не так вже й просто знайти бригаду будівельників, які будуть за собою прибирати, не хамитимуть сусідам та зніматимуть заляпані фарбою капці, коли будуть виходити до коридору. Та, як показує практика, якщо ти наймаєш підрядників «по-білому», ризиків буде менше – і ти матимеш більше контролю над усім процесом.  

Зрештою, ти завжди можеш спробувати встановити правила й розказати робітникам, що можна й що не можна робити (наприклад, не палити на пожежних сходах у вікна сусідам). Та контролювати процес, періодично навідуючись у квартиру, де йде ремонт (до того ж, так ти зможеш спостерігати й за тим, чи все виконується відповідно до твоїх вказівок). 

 

  

Фото:   plumguide.com  

 

5/ Вивозь за собою будівельне сміття

Так, ОСББ чи компанія, яка управляє твоїм будинком чи ЖК, не має контрактів на вивезення будівельного сміття з придомової території. Старі віконні рами, понівечені гіпсокартонні конструкції й шматки плитки доведеться вивозити самотужки. І тут захована ще одна проблема: пересвідчитись, що твоє будівельне сміття не відправиться у найближче урвище чи просто на звалище. На щастя, є компанії, які пропонують не тільки вивезти, а й відсортувати твоє сміття: наприклад, Регіон-2001 у Києві чи GreenEra у Львові відправлять відходи від ремонту на переробку. А згодом подрібнені залишки бетону, гіпсокартону чи кермічної плитки потім будуть знову у пригоді на виробництві.   

 

Фото на главной: plumguide.com

|

Рубрика: Конспект

|

Автор: 34crew

|

876

ТЕМИ:

Читай також:

«Я живу над собственным кафе». История пространства Ozero
Історії /

«Я живу над собственным кафе». История пространства Ozero

Владелица кафе «Субота» Ольга Помозова – об исполнении мечты и экодружественном образе жизни.

Що не так з нашими балконами?
Місто /

Що не так з нашими балконами?

Засклені різнойменні балкони – наш культурний феномен, хочемо ми цього чи ні.

У меня поселились летучие мыши. Что делать?
Лайфхаки /

У меня поселились летучие мыши. Что делать?

Они совсем не опасны – наоборот, им нужна твоя помощь.

Що (не) так з нашими спальними районами?
Місто /

Що (не) так з нашими спальними районами?

Спальні райони наших міст прийнято критикувати. Але все геть не так погано!

Зараз на головній:

Як впоратись із постійним відчуттям тривоги?
7 повільних рецептів для затишних вечорів
Їжа /

7 повільних рецептів для затишних вечорів

Наші улюблені рецепти, привезені з різних країн та натхненні хорошими фільмами.

Як облаштувати «здоровий» робочий простір?
Лайфхаки /

Як облаштувати «здоровий» робочий простір?

Публікуємо уривок з нової книги «Дизайн добробуту».

Испанской молодежи будут платить, чтобы они съезжали от родителей
Новини /

Испанской молодежи будут платить, чтобы они съезжали от родителей

Но только тем, кому не хватает денег на аренду.

Как сделать (почти) каждое утро добрым? 5 шагов
Как говорить с детьми о деньгах?
Лайфхаки /

Как говорить с детьми о деньгах?

Чтобы не вырастить несчастных тревожных взрослых.

Мене не полишає відчуття втоми. Що робити?
Лайфхаки /

Мене не полишає відчуття втоми. Що робити?

Публікуємо уривок з нової книги «Лікарю, я помираю?».

Показати більше