Багато років ми обирали квіти відповідно до сезону та нашого клімату: тюльпани навесні, хризантеми та айстри восени. Зараз будь-яку квітку можна придбати ледь не цілий рік – питання лише у тому, як правильно за нею доглядати та скільки часу ми будемо тішитись букетом. Ці питання ми й задали флористці Яні Шип.
– Сезонність квітів – найпрекрасніше, що в них є, на мій погляд. Бо це завжди унікальність, непередбачуваність і різноманіття – велике різноманіття! І сильне відчуття природи.
Хоча деякі квіти можна придбати у будь-яку пору року, насправді майже в усіх них також є сезони, коли вони квітнуть. Саме у цей період приїжджають квіти найкращої якості, найбільшого розміру та з найнижчими цінами. Їх можна придбати не у сезон, але в такому випадку якість ніхто не гарантує, навіть постачальник і квіткова база, яка їх привозить з-за кордону. Я декілька разів «обпікалася» на цьому, коли приїжджали квіти за космічною ціною – та були втричі менші за очікуваний звичайний розмір.
Тому я дуже люблю це «томне» очікування, коли ж вже почнеться сезон тієї чи іншої квітки. І певна, що найкращі квіти – все ж таки сезонні, природа все справедливо вирішила.
Ранункулюс
Фрітіллярія
Матіола
Тубероза
Про весняні квіти
– Для мене весна, як і для багатьох, напевно, один з найкрасивіших сезонів (не враховуючи сніг в березні). Всі вже зголодніли по зелені, теплу і місцевих квітах. Так, весною, нарешті, з’являються українські фермерські квіти, хоча їх розпал припадає на літо.
У квітах весна для мене – це як класичні тюльпани, нарциси та гіацинти, так і більш незвичні весняні квіти, такі як фрітіллярія, ранункулюси, матіола, тубероза. Від них аж віє свіжістю, ароматом весни та легкістю.
І також дуже полюбляю квітучі гілки дерев. Але в основному застосовую їх у інтер’єрних композиціях або великих букетах.
Як правильно обрати букет квітів, аби він справді прикрасив інтер’єр
– Насамперед, я би порадила звертати увагу на стійкість квітів – саме їх флористи й намагаються використовувати у композиціях, аби букети прикрашали приміщення якомога довше.
Втім, з приводу свіжості квітів, є свої нюанси ледь не в кожної рослини. Серед універсальних порад – звісно, звертати увагу на листя та пелюстки, щоб вони не були жовті чи підгнивші. Також рекомендую купувати ті, у яких ще не повністю відкрилась квітка (півонії, троянди, тюльпани). Так, вони можуть виглядати не настільки ефектно одразу, але така квітка, по-перше, буде стояти у тебе довше, але найприємніше те, що вау-ефект буде попереду. Споглядати за тим, як квіткова композиція розкривається день за днем – це справжня магія, що відбувається у тебе на очах.
Як доглядати за букетом квітів в інтер’єрі
1 / Перше і найголовніше – підрізати букет перед тим, як ставити його у воду. Справа в тому, що при перебуванні в повітрі судини стебел закупорюються, і після цього здатність рослин споживати воду і корисні речовини дуже і дуже знижується. Тож підрізання справді дуже пролонговує життя квітів, повір. Це можна зробити секатором або ножем під кутом 45 градусів – та якщо квіти з’являються у тебе регулярно, рекомендую все ж таки придбати домашній секатор для цієї справи, бо це набагато легше и більш безпечно.
2 / Друга порада, але не менш важлива для довгого життя квітів – це зміна води у вазі кожен день, чи бодай через день. Чиста вода - половина успіху!
3 / Дуже важливо, щоби листя не торкалось води, інакше воно спричинить процеси гниття і це скоротить строк життя всіх квітів у вазі. Слідкуй за рівнем води та сміливо обривай усе «зайве» листя, хай би яким гарним воно не задавалось.
4 / Пам’ятай, що у всіх квітів є свій період життя у вазі. Тож якщо деякі квіти зав’яли через три-чотири дні, це не означає, що тобі їх продали несвіжими. У такому випадку треба просто витягнути ті, які вже зів’яли, і далі тішитись іншими квітами. Насправді, хороший букет – це завжди довготривала історія. Одні квіти тільки-тільки наближаються до того, щоб розкритися, інші вже на піку цвітіння, а деякі вже почали розкриватися, але ще будуть збільшуватися у розмірі.
5 / Звідси і витікає моя наступна порада – знімати упаковку та розв’язувати букет. Так, упаковка – це красивий спосіб захисту букету від пошкоджень під час транспортування, а не намагання збільшити розмір букету в кілька разів. Тому, щоб побачити всі етапи життя квітів, рекомендую дати їм простір для цього.
Фото: FlowerVibes
А щоб не пропустити нові цікаві тексти, підпишись на 34home у Instagram та Facebook.