Що робити, якщо тебе затопили сусіди?

|

Рубрика: Лайфхаки

|

Автор: Богдан Сайкевич

|

468

Уяви ситуацію: літні вихідні, ти релаксуєш на дачі, барбекю ось-ось буде готове – але раптовий дзвінок від сусіда знизу із гвалтом, що ти його затопив(-ла), зненацька перериває відпочинок. Для таких випадків ми й підготували наш гайд про те, що робити, якщо сусіди топлять тебе або ти – їх, та додали кілька порад, як уникнути таких ситуацій.

Інструкцію ми роділили на дві частини. У першій – пояснюємо, що робити, якщо вода накрапає із твоєї стелі. У другій – кілька пора щодо того, як не затопити сусідів із власної квартири.

 

Якщо потоп стався у твоїй квартирі

1 /  Якщо потоп справді відбувся,  перше, що потрібно – зупинити його  (інколи достатньо просто перекрити труби). І лише опісля намагатись прояснити, що сталося. Одразу вимикай усі без вийнятку електроприбори – і тільки після того йди до сусідів згори, аби вияснити причину.

2 /  Спробуй все ж обійтись ненасильницькою комунікацією та  уникнути погроз і звинувачень просто з порогу,  адже люди могли й не підозрювати, що у них під ванною прорвало трубу. А можливо, у їх квартирі води (чи навіть окропу!) виявиться навіть більше, ніж у тебе – якщо прорив стався кількома поверхами вище.

3 /  Якщо ж сусіди не відкривають двері після десятого дзвінку та не відповідають телефоном (повір, прориви часто стаються, коли людей немає вдома, якщо вони завчасно не перекрили труби), одразу  дзвони в своє ОСББ або до надавача комунальних послуг  (колишній ЖЕК) – їх номер точно має бути на квитанції про сплату за послуги а минулий місяць, та краще все ж мати його збереженим у телефоні. Наполегливо проси одразу ж перекрити воду на усьому стояку чи навіть у будинку (залежить від типу розведення труб). Більше того, згідно з українським законодавством, комунальники мають право доступу у квартиру за форс-мажорних обставин навіть без присутності мешканців (так-так, зламати двері горе-сусідам – цілком законно).

4 /  Наступний крок –  зафіксувати факт потопу  в твоєму помешканні: покликати свідків, зробити фото та відео, скласти акт огляду квартири (в ідеалі цим мають зайнятись ті самі комунальники). У такому документі вказують адресу, час звернення, час та причину потопу й перелік пошкодженого майна. Далі буде експертиза про оцінку збитків.

5 /   Відшкодовувати збитки  радимо все ж мирним шляхом – через погодження суми компенсації з сусідами, за вини яких стався потоп. Просто зафіксуй факт отримання грошей розпискою – і справа вирішена. Якщо ж мирного вирішення конфлікту не стається, запасись терпінням і нервами та готуй документи до суду: справа довга, але, у більшості випадків ефективна.

Відповідачами у справі можуть бути як сусіди згори (якщо потоп стався, наприклад, через їхній незакритий шланг або несправну пральну машинку), або ж житлово-комунальне господарство – у випадку протоків у даху чи колапс труб загального користування.

 

Як запобігти потопу

1 /  Якщо ти підозрюєш, що в твоєму під’їзді трубопровід чи система опалення дещо втомлені, є сенс організуватись із сусідами та  замовити заміну труб.  Підрядники часто пропонують непогані знижки на колективні заявки. Якщо ж в твоєму будинку ОСББ, варто звернутись із колективним зверненням до міських комунальних служб – тоді їх зможуть замінити навіть за бюджетні кошти.

2 /   Встанови систему захисту від протікання,  яка автоматично перекриває воду при виявелнні несанкціонованої вологи.

3 /   Поспілкуйся із сантехніком  (його номер зможеш взяти в ОСББ чи в своєму ЖЕУ). Він розкаже про стан труб у твоєму будинку, попередить про можливі ризики (наприклад, не використовувати вантуз в екстрених випадках, чи ретельно прочищати труби на кухні спеціальним засобом), та натякне на потенційні поламки застарілого трубопроводу.

4 /   Перекривай усе перед виїздом.  Тут все просто: якщо точно знатимеш, що труби в тебе перекриті, дзвінки від сусідів навряд чи зможуть висмикнути тебе з відпочинку.

 

|

Рубрика: Лайфхаки

|

Автор: Богдан Сайкевич

|

468

ТЕМИ:

Читай також:

Как избавиться от хлама раз и навсегда? 10 советов
Лайфхаки /

Как избавиться от хлама раз и навсегда? 10 советов

Приводим в порядок дом, мысли, жизнь.

Як правильно зберігати зимові речі?
Лайфхаки /

Як правильно зберігати зимові речі?

Ось він – привід нарешті заховати зимову куртку.

5 мифов о дезинфекции, которые пора забыть
Лайфхаки /

5 мифов о дезинфекции, которые пора забыть

Возможно, ты неправильно дезинфицируешь поверхности.

Хатня робота корисна для мозку – нове дослідження
Новини /

Хатня робота корисна для мозку – нове дослідження

Згадуй про це, коли полінуєшся пилососити.

Зараз на головній:

Як впоратись із постійним відчуттям тривоги?
7 повільних рецептів для затишних вечорів
Їжа /

7 повільних рецептів для затишних вечорів

Наші улюблені рецепти, привезені з різних країн та натхненні хорошими фільмами.

Як облаштувати «здоровий» робочий простір?
Лайфхаки /

Як облаштувати «здоровий» робочий простір?

Публікуємо уривок з нової книги «Дизайн добробуту».

Испанской молодежи будут платить, чтобы они съезжали от родителей
Новини /

Испанской молодежи будут платить, чтобы они съезжали от родителей

Но только тем, кому не хватает денег на аренду.

Как сделать (почти) каждое утро добрым? 5 шагов
Как говорить с детьми о деньгах?
Лайфхаки /

Как говорить с детьми о деньгах?

Чтобы не вырастить несчастных тревожных взрослых.

Мене не полишає відчуття втоми. Що робити?
Лайфхаки /

Мене не полишає відчуття втоми. Що робити?

Публікуємо уривок з нової книги «Лікарю, я помираю?».

Показати більше