Що робити, якщо тебе затопили сусіди?

|

Рубрика: Лайфхаки

|

Автор: Богдан Сайкевич

|

348

Уяви ситуацію: літні вихідні, ти релаксуєш на дачі, барбекю ось-ось буде готове – але раптовий дзвінок від сусіда знизу із гвалтом, що ти його затопив(-ла), зненацька перериває відпочинок. Для таких випадків ми й підготували наш гайд про те, що робити, якщо сусіди топлять тебе або ти – їх, та додали кілька порад, як уникнути таких ситуацій.

Інструкцію ми роділили на дві частини. У першій – пояснюємо, що робити, якщо вода накрапає із твоєї стелі. У другій – кілька пора щодо того, як не затопити сусідів із власної квартири.

 

Якщо потоп стався у твоїй квартирі

1 /  Якщо потоп справді відбувся,  перше, що потрібно – зупинити його  (інколи достатньо просто перекрити труби). І лише опісля намагатись прояснити, що сталося. Одразу вимикай усі без вийнятку електроприбори – і тільки після того йди до сусідів згори, аби вияснити причину.

2 /  Спробуй все ж обійтись ненасильницькою комунікацією та  уникнути погроз і звинувачень просто з порогу,  адже люди могли й не підозрювати, що у них під ванною прорвало трубу. А можливо, у їх квартирі води (чи навіть окропу!) виявиться навіть більше, ніж у тебе – якщо прорив стався кількома поверхами вище.

3 /  Якщо ж сусіди не відкривають двері після десятого дзвінку та не відповідають телефоном (повір, прориви часто стаються, коли людей немає вдома, якщо вони завчасно не перекрили труби), одразу  дзвони в своє ОСББ або до надавача комунальних послуг  (колишній ЖЕК) – їх номер точно має бути на квитанції про сплату за послуги а минулий місяць, та краще все ж мати його збереженим у телефоні. Наполегливо проси одразу ж перекрити воду на усьому стояку чи навіть у будинку (залежить від типу розведення труб). Більше того, згідно з українським законодавством, комунальники мають право доступу у квартиру за форс-мажорних обставин навіть без присутності мешканців (так-так, зламати двері горе-сусідам – цілком законно).

4 /  Наступний крок –  зафіксувати факт потопу  в твоєму помешканні: покликати свідків, зробити фото та відео, скласти акт огляду квартири (в ідеалі цим мають зайнятись ті самі комунальники). У такому документі вказують адресу, час звернення, час та причину потопу й перелік пошкодженого майна. Далі буде експертиза про оцінку збитків.

5 /   Відшкодовувати збитки  радимо все ж мирним шляхом – через погодження суми компенсації з сусідами, за вини яких стався потоп. Просто зафіксуй факт отримання грошей розпискою – і справа вирішена. Якщо ж мирного вирішення конфлікту не стається, запасись терпінням і нервами та готуй документи до суду: справа довга, але, у більшості випадків ефективна.

Відповідачами у справі можуть бути як сусіди згори (якщо потоп стався, наприклад, через їхній незакритий шланг або несправну пральну машинку), або ж житлово-комунальне господарство – у випадку протоків у даху чи колапс труб загального користування.

 

Як запобігти потопу

1 /  Якщо ти підозрюєш, що в твоєму під’їзді трубопровід чи система опалення дещо втомлені, є сенс організуватись із сусідами та  замовити заміну труб.  Підрядники часто пропонують непогані знижки на колективні заявки. Якщо ж в твоєму будинку ОСББ, варто звернутись із колективним зверненням до міських комунальних служб – тоді їх зможуть замінити навіть за бюджетні кошти.

2 /   Встанови систему захисту від протікання,  яка автоматично перекриває воду при виявелнні несанкціонованої вологи.

3 /   Поспілкуйся із сантехніком  (його номер зможеш взяти в ОСББ чи в своєму ЖЕУ). Він розкаже про стан труб у твоєму будинку, попередить про можливі ризики (наприклад, не використовувати вантуз в екстрених випадках, чи ретельно прочищати труби на кухні спеціальним засобом), та натякне на потенційні поламки застарілого трубопроводу.

4 /   Перекривай усе перед виїздом.  Тут все просто: якщо точно знатимеш, що труби в тебе перекриті, дзвінки від сусідів навряд чи зможуть висмикнути тебе з відпочинку.

 

|

Рубрика: Лайфхаки

|

Автор: Богдан Сайкевич

|

348

ТЕМИ:

Читай також:

Полить, отключить, проверить еще раз. Список дел перед отъездом в отпуск
Лайфхаки /

Полить, отключить, проверить еще раз. Список дел перед отъездом в отпуск

Если из-за карантина ты давно никуда не уезжал(-а) и забыл(-а), как это – собираться в дорогу, вот несколько советов.

5 мифов о дезинфекции, которые пора забыть
Лайфхаки /

5 мифов о дезинфекции, которые пора забыть

Возможно, ты неправильно дезинфицируешь поверхности.

Як зробити ванну більш екологічною?
Лайфхаки /

Як зробити ванну більш екологічною?

Час привести до ладу і ванну кімнату.

Как организовать большую весеннюю уборку быстро и безболезненно?

Зараз на головній:

«Потертая роскошь»: что такое шэбби шик? 
Тренди /

«Потертая роскошь»: что такое шэбби шик? 

Приятный и (почти) антиснобский тренд, который за последний год снова стал популярным.

8 детективов, от которых невозможно оторваться
Розваги /

8 детективов, от которых невозможно оторваться

Делимся нашими любимыми историями с динамичным сюжетом и непредсказуемой развязкой.

Я знайшл(-а) кошеня на вулиці. Що робити?
Лайфхаки /

Я знайшл(-а) кошеня на вулиці. Що робити?

Перевірено особистим досвідом волонтерки з 8-річним стажем.

5 українських брендів одягу, які врятують від осінньої нудьги
Речі /

5 українських брендів одягу, які врятують від осінньої нудьги

Що носити цієї осені, щоб навіть на вулиці почуватися як вдома.

Про що поговорити з близькими у жовтні? Дайджест хороших новин
Конспект /

Про що поговорити з близькими у жовтні? Дайджест хороших новин

Час збиратись за сімейним столом та обговорювати хороші новини – без політики й пандемії.

5 видів сміття, з якими треба бути особливо уважними
Лайфхаки /

5 видів сміття, з якими треба бути особливо уважними

Розповідаємо, які види сміття потребують особливо підходу, та куди все-ж таки відносити ці енергозберігаючі лампочки.

Показати більше